Narkotik Şube tarafından düzenlenen operasyonlarda toplam 1488,19 gram sentetik kannabinoid Bonzai , 509,65 gram Skunk, 305 adet Ecstasy hap, 2,20 gram plaka esrar, 1,71 gram kokain, 3 adet hazır içimlik olarak hazırlanmış, sentetik kannabinoid Bonzai karışımı sigaralıklar, suçtan elde edildiği değerlendirilen 2980 TL para ve 1 adet pompalı tüfeğe el konuldu.
İl Emniyet Müdürlüğü’nün haberine göre Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti ve İmalatı suçunun engellenmesi ve suç organizatörlerin yakalanması amacıyla; 1.01.2019-25.02.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonel çalışmalar neticesinde; 12 şüpheli şahıs yakalandı. Şahıslardan 9’u çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilirken, 3 şahıs Cumhuriyet Başsavcılığından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Şüphelilerden toplam 1488,19 gram sentetik kannabinoid Bonzai , 509,65 gram Skunk, 305 adet Ecstasy hap, 2,20 gram plaka esrar, 1,71 gram kokain, 3 adet hazır içimlik olarak hazırlanmış, sentetik kannabinoid Bonzai karışımı sigaralıklar, suçtan elde edildiği değerlendirilen 2980 TL para ve 1 adet pompalı tüfek bulunarak el konuldu.