Çanakkale, cumartesi günü başlayan kar yağışının etkisi altına girdi. Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, pazar günü de devam ederek kenti beyaz bir örtüye bürüdü. Çanakkale’de yıllardır ikamet eden vatandaşlar, “Nerede o eski kar manzaraları” derken, bu cümle belgelendi.
2006 senesinde Tarla Sokak’ta çekilen kar fotoğrafında, karın dize kadar geldiği görüldü. 2019 senesinde Tarla Sokak’ta çekilen fotoğrafta ise karların bile tadı kalmadı dedirtti.
Çanakkale’de 2006 senesinde çekilen bir fotoğraf vatandaşı nostaljik bir yolculuğa çıkardı.
Tunahan Ünsal