Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çan İlçe Başkanı Av.Ümran Aydın, bürosundan hırsızlık yapan şahısları titizlikle çalışarak kısa sürede yakalayan Emniyet teşkilatına teşekkür etti.
CHP Çan İlçe Başkanı Av.Ümran Aydın’ın avukatlık bürosunda geçtiğimiz gün hırsızlık olayı yaşanmıştı. Kamuoyunda geniş yer bulan olay ile ilgili Emniyet İl Müdürlüğü’nden dün yapılan açıklamada, olayın faillerinin tutuklandığı bilgisi paylaşıldı. Başkan Aydın da emniyet teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulundu.
EMNİYETTEN OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Emniyet İl Müdürlüğü’nden hırsızlık olayı ile ilgili “18.02.2019 günü Çan ilçesi Atatürk Mahallesi Dr. Hacı İbrahim Bodur Caddesi No:46/5 sayılı yerde faaliyet gösteren CHP İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın’ın Avukatlık Bürosunda meydana gelen Hırsızlık olayı ile ilgili ekiplerimizce yapılan araştırmalarda, pasaj içerisinden alınan kamera görüntüleri incelendiğinde, olayı gerçekleştiren şahsın saat: 01.21.00 sıralarında başında bere yüzü kapalı, üzerinde siyah mont ve ayağında koyu renk ayakkabı ile görüldüğü, aynı gün saat: 01.43 sıralarında sağ elinde beyaz renkli torba ile olayın olduğu daire kapısında çıktığı, olay yeri çevresindeki sokakları takiben M.Hulki Onur Sokak üzerine geldiğinde, yanında plakası okunamayan beyaz renkli muhtemelen Peugeot 301 marka araca bindiği görülmüş, ilçe PTS’lerinden yapılan araştırmalarda, bahse konu aracın 17 HG 346 plakalı araç olduğu tespit edilmiş, aracın yapılan incelemesinde, aracın kiralık araçlardan olduğu ve aracı İbrahim ATA isimli şahsın kiraladığı tespit edilmiş, Şüpheli İbrahim ATA (45) ekiplerimizce Çanakkale ilinde yakalanarak gözaltına alınmış, olayın şüphelilerinden Sedat BODUROĞLU (50) isimli şahıs Çan ilçesinde yakalanarak gözaltına alınmış, her iki şüpheli de 19.02.2019 günü çıkarılmış oldukları adli mercilerce tutuklanmış ve ilimiz kapalı Ceza Evine teslim edilmişlerdir.” açıklaması yapıldı.
BAŞKAN AYDIN: “EMNİYET TİTİZ ÇALIŞTI”
Başkan Aydın, gazetemize konu ile ilgili yaptığı açıklamada Emniyet’in çok titiz bir çalışma yürüterek şahısları yakaladığını kaydetti. Aydın, Emniyet ekipleri başta olmak üzere bu süreçte yanında olan destek veren herkese teşekkür etti.
Eylem Gözeldere