Çanakkale iş dünyasının sorunları konuşuldu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörü Zahid Tuncel, Proje Direktörü Yusuf Melih Gülbaran ve GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ÇASİAD’ı ziyaret etti. Ziyarette yabancıya konut satışından feribot kuyruğunun esnafa etkilerine kadar pek çok konuda iş dünyasının sorunları konuşuldu.

ÇASİAD’ın haberine göre; ÇASİAD Başkanı Semih Başaran’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Mehmet Işık ve Semih Toprak, Genel Sekreteri Kerem Ünsal, Saymanı Orkun Yalman, Yönetim Kurulu Üyeleri; İbrahim Gürel, Mustafa K. Ertuğrul, Z.Mert Öztürk, Sadık Haranıoğlu, Erman Büyükgaga ve Burak Kunt da hazır ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörü Zahid Tuncel, Proje Direktörü Yusuf Melih Gülbaran Çanakkale’nin iş ve yatırım ortamını geliştirmeye, tanıtmaya ve bölgeye yerli ve yabancı yatırımcı çekmeye yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında ÇASİAD Başkanı Semih Başaran ve yönetim kurulu üyelerine bilgiler verdi.

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran da konuşmasında Çanakkale’de yaşanan sıkıntılar, tarım ve tarımsal ürünlerdeki mevcut sorunlarına değindi. Başaran, “Ayrıca Çanakkale feribot iskelesi yoğunluğunun trafiğe ve esnafa etkileri, yabancıya konut ve arsa satışı engeli, kamu arsalarının yatırımcıya tahsisi veya kiralanması, İzmir yolu bandının ticari imara açılması, iş mahkemelerinin işveren-işçi davalarının sonuçları, nüfusa göre meslek gruplarının sayı sınırlanması, ilimizin başlıca sorunlarını oluşturmaktadır” dedi.

Çanakkale’nin marka değerini arttıracak projeler sunuldu. Çanakkale’de yatırım ortamının iyileştirilmesi, sorunları, çözüm önerileri ve yatırım ortamı eylem planı hazırlanması hususları görüşülerek kayıt altına alındı.

Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörü Zahid Tuncel, Proje Direktörü Yusuf Melih Gülbaran ve GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Haber Merkezi