Kepez Belediyesi Kayısı Festivali 3. Satranç Turnuvası, 21 – 22 Temmuz 2018 tarihlerinde Turhan Mildon Kültür Merkezi’nde düzenlendi.
1300 UKD ve üzeri 1299 altı ve 8 Yaş Altı olmak üzere 3 farklı kategoride gerçekleşen turnuva 6 tur İsviçre Sistemi ve 45′ + 30” eklemeli zaman temposunda oynandı. Toplamda 150 sporcunun katıldığı yarışmada Kepez Belediyespor’dan da sporcular yer aldı.
Turnuva sonunda Kaan Eren Arslan, B kategorisinde 6 da 6 yaparak 1.lik kupasını alırken; yine aynı kategoride Zeynep Özkan 3.lük kupası ve Bayanlar 2.lik madalyasını kazandı. B kategorisinde Mustafa Uygun ise 3. ile eş puanda 4’üncülük madalyasını aldı.
8 yaş altı kategorisinde ise Kepez sporcusu Göktuğ Beşoğul 2. ile eş puanda 1’incilik kupasını kaldırdı. Öte yandan kategorilerinde ilk 3’e giren sporculara tam altın, yarım altın ve çeyrek altın Kepez Belediyesi tarafından ödül olarak verildi.
Haber Merkezi