Önceki yıllarda hayata geçirilen; yaz tatilinde okul bahçelerinin otopark olarak kullanılması için ortaya atılan proje, çeşitli sebeplerle son yıllarda uygulanamamıştı. Ancak bu yıl haziran ayında sürdürülen bürokratik işlemlerin ardından bazı okullar otopark, düğün, toplantı ve benzeri faaliyetler için kiralanabilir hale geldi.
Geçmiş yıllarda okulların yaz tatiline girmesinin ardından bahçelerinin otopark olarak kullanılmış olması söz konusu olduğu için sonraki yıllarda da aynı talep ortaya atılmıştı. Çanakkale’nin otopark sorununa geçici de olsa bir çözüm sunan bu proje 2015 yılında 100. yılda hayata geçirilmiş, daha sonra sürdürülmemişti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bu yıl alınan bilgiler doğrultusunda ise durumla ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadığını daha önce yazmıştık. Ancak haziran ayı itibariyle tamamlanan prosedürlerin ardından 1 Temmuz-1 Eylül arasında okul bahçelerinin otopark, düğün gibi faaliyetler için kiralanması uygun görüldü.
Yıldız Sağlam