Kadın Bakan’a Kadın Başkan’dan Tebrik

Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Yurt , Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a tebrik ziyaretinde bulundu.

Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Yurt ; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanlarının katılımları ile düzenlenen; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a tebrik ziyaretine katıldı.

Önce TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğu’na yeniden Başkan seçilmesinden dolayı tebrik ziyaretinde bulunan İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları,  ardından hep birlikte Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyaret ile ilgili bilgi veren Çanakkale  İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Yurt; “TOBB camiasından bir ismin yeni Kabinede yer almasından çok mutlu olduk. Sayın Ruhsar Pekcan ile TOBB çatısı altında yıllardır beraber çalışıyoruz. Önceden iki ayrı Bakanlık olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı şimdi Ticaret Bakanlığı adı ile  bir araya geldi ve Sayın Cumhurbaşkanımız önceden iki ayrı bakanın üstlendiği bu büyük sorumluluğu, tek başına Ruhsar Pekcan’a, bir kadına vererek kendisine olan güven ve itimadı da göstermiş oldu. Bir kadının, iki ayrı bakanlığı birleştirip yürütebileceğinin en büyük göstergesi, güvencesi Ruhsar Hanım. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da konuşmasında, kadın girişimcilere yenilikçi ve teknoloji odaklı projeler üretmeleri çağrısında bulunarak, “Ruhsar Pekcan olarak söz veriyorum, projelerinize Bakanlığımın dışında da uluslararası fonlardan finansman bulacağım. Yeter ki siz yaratıcı, sürdürülebilir, yapıcı, uygulanabilir, istihdam artırıcı projelerle gelin.” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com