Teknik hata yeniden ihaleye çıkartacak

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ndeki hava soğutma ve ısıtma sisteminin teknik çizimlerindeki yanlışlık nedeniyle, yeni bir hava soğutma ve ısıtma sistemi için yeniden ihale açılacağı iddia ediliyor.

Kasım 2017’de Kepez’de hizmete giren Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin hava soğutma ve ısıtma sistemi, açıldığı günden itibaren hastane içerisinde ve dışarısında yoğun bir sese neden oluyor. Dört borulu ve iki borulu olarak bağlanılan Clivet marka hava soğutma ve ısıtma sistemlerinin teknik çizimlerinin yanlış yapılmasının ve devamında yanlış çizimlerin uygulanmasının, yoğun ses oluşmasına sebebiyet verdiği ifade edildi.

Hastanenin faal olduğu günden beri kulaklarda çınlanan yoğun sesten rahatsız olan hastane yönetiminin, hava soğutma ve ısıtma sistemini için yeniden ihaleye hazırlandığı iddia ediliyor. 500 bin Türk lirasına yeniden yapılması planlanan ihaleyi kimin alacağı şimdiden merak konusu oldu. Hava soğutma ve ısıtma sistemine ses yalıtımı yapılacağı da konuşulan iddialar arasında…

Atakan Alkış

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com