Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri’nde (VTS) uzun süre operatör kaptanlık yapan Haluk Kuru, Çanakkale’de Kara ve Deniz birimlerindeki görevlerinin ardından UDHB KEGM Personel ve Eğitim Daire Başkanlığına atandı.
Çanakkale denizcilik camiasının tanınan simalarından Haluk Kuru, Çanakkale VTS’te uzun süre görev yaptıktan sonra pilot kaptan olarak görevine devam etti. Farklı kademelerde 15 yıla yakın görevlerde bulunan tecrübeli kaptan Kuru, daha sonra pilot kaptanlıktan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına getirildi.
Aynı zamanda Çanakkale’de Giresunlular Derneği’nin kurucu üyelerinden de olan Kuru, çok sevdiği Çanakkale’den ayrılmak zorunda kaldığını ancak ilk fırsatta yine kente geri döneceğini kaydetti.
Haber Merkezi