Halkın Çanakkale’de denize girme imkanı bulabildiği nadir yerlerden olan Mega Beach’in hemen yanı başında, kumsal tarafında biriken yosun ve çöp parçaları dağ oluşturdu. Yosun yığınının arkasından vatandaşlar denizi göremedi.
Mega Beach’in hemen yanı başında tesisin dışında sahil kenarında biriken yosunlar şaşırttı. Temizlik çalışmaları kapsamında toplanan yosunların sahil kenarından kaldırılmaması nedeniyle biriken pisliklerden vatandaş denizi dahi göremedi. Bir insan boyutunda biriken yosunlar ve plaj kenarı çöpleri vatandaşa pes dedirtti. Kent halkı kısıtlı alanlarda denize giriyoruz, oralarda da bu tip manzaralarla karşılaşıyoruz dedi. Vatandaş Çanakkale’nin sahil uzunluğunun muazzam olduğunu ve hiçbir şekilde yıllardır değerlendirilmediğini vurguladı.
Tunahan Ünsal