Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Petshop gelirleriyle barınak yarattı

Şeker Petshop’un sahibi Pınar

Şeker Petshop’un sahibi Pınar Tansuger, petshopundan ve köpek misafirhanesinden gelen gelirler ile bakıma muhtaç kedilere alan yarattı. Halk Bahçesi’ndeki kedi evinin kapalı olması ve Çanakkale Belediyesi Kedi Köyü’ndeki yetersiz koşullar nedeniyle böyle bir girişimde bulunan Tansuger, hasta ve yavru kedilerin masraflarına ile bakımlarına zor yetişiyor.

Kırka yakın sahiplenmeyi bekleyen kedinin yaşadığı zemin katta bulunan apartman dairesini odalara bölerek kedilere alan sağlayan Tansuger, aynı binada köpekler için de alan sağlamış durumda.
Petshopu kurmadan evvel anne ve babasının katkıları ile sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını gidermeye çalıştığını dile getiren Pınar Tansuger bir müddet sonra maddi olarak yetersiz kaldıklarını ve hayvanlar ile ilgili olan petshop dükkanını açtıklarını belirtti. Cevatpaşa Mahallesi Zübeyde Hanım Sokak’ta bulunan Şeker Petshop’ta hayvan ürünleri satan Tansuger, yine aynı sokakta bulunan Burak Apartmanı’nda ücret karşılığı misafir ettiği köpeklerin sahiplerinden gelen gelirler ile bakıma muhtaç kedilerin masrafını çıkarmaya çalışan Tansuger masraflara yetişmekte zorluk çektiğini dile getirdi. Halk Bahçesi’ndeki kedi evinin kapalı olması ve Çanakkale Belediyesi Kedi Köyü ve Barınağı’ndaki yetersiz koşullar nedeniyle çevreden kendisine bırakılan veya ihbar sonucu aldığı kedileri başka koşullara teslim etmek istemeyen Tansuger; “yetmiyoruz, yetişemiyoruz ve görmezden gelemiyoruz” dedi.

GÖNÜLLÜLERE İHTİYAÇ VAR
Baktığı kedilerin sahiplenebilmesi ve gönüllü olarak gelecek yardımlara kapılarının açık olduğunu dile getiren Tansuger; “Bizim kapımız herkese her zaman açık. Ben kedilerin karınlarını doyuruyorum, sağlık problemlerini gidermek için elimden geleni yapıyorum. Onların ekstradan sevgiye ihtiyaçları var. Gelip herkes sevebilir diye kapımız her zaman açık ki bütün kış boyunca öğrenciler öğlen araları gelip sevmişlerdir. Lise öğrencisi genç arkadaşlar sağ olsunlar okul zamanında öğle arasında ve okul çıkışında gelerek çok yardımcı oldular. Onlar gibi gönüllü arkadaşlara ihtiyaç duyuyoruz” dedi. Tansuger’e gönüllü olarak yardım eden hayvansever Necla Uludoğan ise evinde 15 kedi ile birlikte yaşıyor. Yardım ve bakıma muhtaç kedileri evde kendi imkanlarıyla iyileştirmeye çalışan Uludoğan, arta kalan zamanlarda Burak Apartmanı’na gelerek Tansuger’e yardımda bulunuyor.

“KEDİ KÖYÜ’NDEN KEDİLER GELDİ”
Tansuger konuşmasının devamında; “Gönüllü olarak bakımını üstlendiğim yavru, anne, hasta kediler var tabii ki birazcık fazla suistimal edildim açıkçası. Duyan bıraktı ve baş edilmez bir sayıya ulaştık. Sayı artınca ben sadece uyumaya zor vakit bulabilir bil hal almıştım. Mama, su, kum ihtiyaçlarını bireysel olarak karşılıyorum. Hiçbir şekilde kimseden, hiçbir dernekten maddi yardım almıyorum. Bir-iki kişinin baş edebileceği gibi değil. Keşke Belediye’nin yaptığı Kedi Köyü daha güzel olanaklara sahip olsa da orda gidip baksak. Oradaki kedilerin sürekli fotoğraflarını görüyoruz. Oradan aldıkları kediyi bana getirenler oldu” dedi.

Atakan Alkış

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech