“Ferman Padişahınsa, Kazdağları Bizimdir”

Seçim çalışmalarını Bayramiç’te sürdüren İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, Bayramiç yöresinin zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu belirterek, “Çanakkale’nin dağlarında çiçekler açtıran Kaz Dağları’nın korunması için var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

Bayramiç’e yaptığı ziyarette “Dünyada ilk güzellik yarışmasının yapıldığı bin pınarlı İda dağı, oksijen depomuz. Endemik bitki örtüsüyle Çanakkale’nin dağlarında çiçekler açtıran Kaz Dağları’nın korunması için var gücümüzle çalışacağız.” diyen İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, “Burayı talan etmek isteyenlere, Ak Parti zihniyetine, özellikle de Bülent Turan’a sesleniyorum: Ferman padişahınsa Kazdağları da bizimdir.” dedi.

“TURİZM ALANINDA PARLAYAN YILDIZIMIZ: BAYRAMİÇ OLACAKTIR”

Kaz Dağları’ndaki altın madeni aramalarına dikkat çeken Balkan, “Bu bölge, çok özel bir alan. Ben, Kaz Dağları’nın tamamının Milli Park statüsüne kavuşturulmasını istiyorum. Seçildiğim andan başlayarak, çevre dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, yöre halkının da istek ve taleplerine uygun yasal düzenlemeler için çalışmalar yapacağım. Eko sistemimiz için de son derece önemli olan,  sağlık kaynağı, oksijen deposu bu bölge, gelecek kuşaklara bir kültür mirası olarak da muhakkak bırakılmalıdır.

Yetişen yöresel organik ürünlerle, Kaz Dağları’nın tarihi ve kültürel değerleriyle Bayramiç, Çanakkale’mizin turizm alanında parlayan yıldızı olacaktır. İyi Parti olarak bu yöresel ürünlerin geliştirilip, teşvik edilmesini sağlayacağız. Bölge halkımızın ihtiyacı olan yatırım teşviklerinin önünü açacağız. Bu bereketli, sağlık fışkıran topraklar, ekilip, biçilmeli. Mazot, gübre fiyatlarında indirim sağlanacak.  Yerli tohumda dışa bağımlılığı kaldıracağız. Yeni bir yasal düzenlemeyle, yeril tohumun kullanılmasının önünü açılacak. Gelin hep birlikte, 24 Haziran’da, hem Çanakkale’miz, hem de ülkemiz için yeni bir sayfa açalım. Bizlere, Millet İttifakına güvenin. Ve İyi Parti’ye oylarınızla destek verin.” dedi. Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com