Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Devlet Hastanesi resmen açıldı

Ekim 2017 tarihinden bu

Ekim 2017 tarihinden bu yana Çanakkale halkına hizmet veren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi için dün açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış törenine, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın yanı sıra bürokratlar, belediye başkanları, kurum müdürleri, hastane personeli ve vatandaşlar katıldı.

Kepez’de 100 bin metrekare alana kurulan, 73 bin metre kapalı alana sahip Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi, Ekim 2017’de Çanakkale halkının hizmetine sunulmuştu. O tarihten bu yana binlerce hastayı ağırlayan hastanenin açılış töreni dün saat 17.00’da gerçekleştirildi.

Hastane bahçesinde yapılan törene AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, AK Partili Belediye Başkanları, devlet hastanesi çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Kuran-ı Kerim tilaveti okunması ile devam etti. Ardından İl Sağlık Müdürü Taşçı, Vali Yardımcısı Yılmaz ve Milletvekili Turan konuşmalarda bulundu.

Turan yaptığı konuşmada Çanakkale’ye kaliteli bir hastane kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Ayrıca Turan hastanenin açılış günü için aylar öncesinden karar aldıklarını belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı. Devamla Turan ile beraberindeki heyet hastane içerisini gezerek hastalara acil şifa dileğinde bulundular.

Atakan Alkış – Aytaç Güç

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech