Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Kuzu esnafı ikiletmedi

Çan Belediyesi Kapalı Pazaryerinde

Çan Belediyesi Kapalı Pazaryerinde Çanlı pazar esnaflarıyla geçen hafta bir araya gelen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, esnafların talebi üzerine verdiği Pazaryeri devir ücretlerini indirme sözünü yerine getirdi.

ÜCRETLER 3 KAT İNDİ!

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, esnafların talebinin ardından ilk mecliste konuyu gündeme getirdi. 8 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen belediye meclisinde 6.100 TL olan Pazaryeri devir ücretlerini KDV dâhil 2.000 TL olması teklifi meclis üyelerince oylandı. Oybirliği ile kabul edilen yeni fiyatlardan oldukça memnun kalan pazarcı esnaflar Başkan Kuzu’ya teşekkür ettiler.

Çan belediye meclisinin mayıs oturumunda pazaryeri devir ücretleri ile ilgili karar alındı. Yapılan değişiklikle parsel başı 6.100 TL olan devir teslim ücretleri 3 kattan fazla bir indirimle 2.000 olması alınan kararla resmileşti.

KUZU; “ESNAF KAZANIRSA, ÇAN KAZANIR…”

Bölgede verdiği sözleri tutmasıyla tanınan Çan belediye başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çanlı Esnaflarımızın Her Zaman Yanındayız. Geçtiğimiz günlerde Pazaryeri esnafımızla bir araya gelmiştik. Esnaflarımız sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini bizlere iletti. Esnaflarımızın taleplerine asla kulak tıkayamayız, görmezden gelemeyiz. Çünkü biz şuna inanıyoruz esnaf kazanırsa Çan kazanır. Bu sebeple pazaryeri esnaflarımıza bizlerden talep ettikleri konuları çözeceğimize dair söz verdik. Pazaryeri devir ücretlerinin düşürülmesini isteyen esnaflarımıza, bu ücretleri üç kat indireceğimizi bunun da kararını ilk meclisimizde alacağımızı söyledik. Hamdolsun bugün belediye meclisimizde aldığımız kararla yeni ücretler resmileşti. Artık 6000 TL’ye değil, üçte biri ücretle hem de KDV dâhil 2 bin TL’ye pazarcı esnafımız devir teslimini gerçekleştirebilir. Hep söylediğimiz gibi her şey Çanımız için…” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech