Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kişi başına en çok yatırım yapılan il: Çanakkale

Orman ve Su İşleri

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dün Çanakkale’ye gelerek bir dizi etkinlikte bulundu. 20 tesisin temel atma törenine katılan Eroğlu, bu 20 tesis için 246 Milyon TL’lik bir yatırımda bulunduklarını belirtti.

İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Çanakkale’de destan yazılıyor, Çanakkale kişi başına en çok yatırım yapılan ildir” vurgusunda bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu dün Çanakkale’ye geldi. Çanakkale’de toplam 246 Milyon TL’lik yatırımla yapılacak olan 20 tesisin temel atma törenine katılan Eroğlu, Çanakkale hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlik saat 11.30’da başladı. Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, MHP İl Başkanı Hakan Pınar, daire müdürleriyle çok sayıda çiftçi katıldı.

“ÇANAKKALE MARKA KENTTİR”

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Her zaman ifade ediyoruz, Çanakkale bir marka kenttir. Bu marka kentin alt başlıkları var. Bazı iller var, tek başına bir değeri var. Ama Çanakkale’den tarihi alın turizm var, turizmi alın sanayi var, sanayiyi alın kültürel etkinlikler var. Çanakkale’de her şey var. Türkiye’de ne varsa benzeri Çanakkale’de var. Bizler, her türlü altyapıyı hazırlarken, binaları, yolları ve köprüleri yaparken ihmal etmeyeceğimiz bir değerimi var. 25 yıl içerisinde orman bakanlığımızın Çanakkale’mize ve Türkiye’mize yaptığı yatırımları saymakla sıralayamayız. Çanakkale Belediyesi başkan bir partiye mensup olmasına rağmen bu şehrin tüm belediyelerine, tüm vatandaşlarına ayrım üretmeksizin her türlüm hizmeti yapmak boynumuzun borcudur.” dedi.

“ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ DÜNYANIN GÖZÜNÜ KAMAŞTIRDI”

Vali Orhan Tavlı, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ilimizde yapılan hizmetlerin ve yapılacak olan tesislerimizin Çanakkale’mize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemiz son yıllarda birçok alanda hızla gelişmektedir. İhracatımız, kalkınmamız, sosyal gelişmemiz, altyapı yatırımlarımız tüm dünyanın gözünü kamaştırmaktadır. Son dönemde ülkemizin, yenileşme, özüne dönme ve öz güven atılımları da tüm dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir” açıklamalarında bulundu.

“20 TESİSİ ÇANAKKALE’YE KAZANDIRACAĞIZ”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Bugün buraya heybemiz dolu olarak geldik ve inşallah Çanakkale’mize faydalı olacak açılışları ve temel atmaları gerçekleştireceğiz. Biz de Çanakkale sevdalısı olarak burada çok güzel yatırımlara imzamızı attık. Daha önce Gelibolu Yarımadası Milli Parkı da bize aitti ama şimdi onu Kültür ve Turizm Bakanlığımıza devrettik. Burada toplam 20 tesisi Çanakkale’ye kazandıracağız ayrıca Çanakkale, turizm açısından dünyanın en gözde mekanlarından biri olacak. Hedefimiz, buradaki toplam turist sayısını 5 milyona çıkarmak ve aynı zamanda turizmden de büyük gelir elden etmektir. Şimdi Çanakkale’ye 20 tesis kazandıracağız. Bakın şimdiye kadar bir seferde 6 barajın temelini birden atacağız.”

“18 BARAJ VE 7 GÖLET İNŞA ETTİK”

Hükümetimiz döneminde Çanakkale’ye 17 milyar TL’lik yatırım yapmanın mutluluğunu yaşadık. Orman ve Su İşleri Bakanı olarak burada en büyük yatırımları yapan bakanlık olma şerefini taşıyordum ama şimdi inşaatı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü yatırımıyla Ulaştırma Bakanlığı bizi geçecek. Bakın, 18 baraj ve 7 gölet inşa ettik. Şimdi 6 baraj ve 3 göletin bazıları inşa safhasında bazılarının da temelini atacağız. Çanakkale’de doğru dürüst sulama yoktu. Burada 429 bin dekar araziyi modern sulama sistemiyle sulamaya açtık. Çiftçilerimizin her yıl ilave 281 milyon TL gelir artışı oldu. En son geçen sene 2 Nisan’da geldiğim zaman 1 milyar 50 milyon TL yatırım bedeli olan 82 müjde verdik. Bunlardan da 59’unu bitirdik” cümlelerini kurdu.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech