Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Hastaneye Yeni Kütüphane

Mehmet Akif Ersoy Devlet

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne hastalar, refakatçiler ve doktorlar tarafından kullanılmak üzere kütüphane açıldı.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde açılan kütüphanenin açılışına Mehmet İhsan Gençcan, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Tali, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Çanakkale’nin kıdemlisi olarak anılan Mehmet İhsan Gençcan’ın destekleri ile açılan kütüphanede, Gençcan’ın kaleme aldığı 25’e yakın eser de buluyor.

Açılışta konuşma yapan Mehmet İhsan Gençcan; “Okudukça insan ihsan olur. Okumak aydınlıktır. Okumak beni  bu yollara getirdi. Ömür kazandırdı. İnanın ben üç otuzluk bir insanım ama  okudukça beyinsel olarak daha genç hissediyorum. Okumak kadar kutsal hiç bir şey yok. Burasını gördüğüm zaman heyecanlanmıştım. Şu manzaraya bakın. Gençlere baktıkça bende gençleşiyorum. Okumak kadar faydalı, okumak kadar ulvi, okumak kadar kutsal hiçbir şey kabul etmiyorum. Bana para verseniz, şuan ki heyecanımı kazanamam. Buna inanın, bu okumam sayesinde oldu. O kadar çok şiltlerim var ki, bayraklar var, son vali beyin getirdiği sancak var ama bu çok anlamlı. Çok teşekkür ederim.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı da kütüphanenin açılışında büyük katkısı bulunan Mehmet İhsan Gençcan’a teşekkür etti ve “Mehmet İhsan amca sadece okumamış ve bir çok kitap yazmış. Sadece okumakla kalmamış, birikimlerini de genç nesle bırakmak için bir çok kitap yazmış. Ellerine, emeğine ve yüreğine sağlık diyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürü Taşlı, Gençcan’a katkılarından dolayı plaket takdim etti ve program sona erdi.

Yıldız Sağlam

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech