Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seçmen listeleri askıya çıktı

Seçmen listeleri mahalle muhtarlıklarında

Seçmen listeleri mahalle muhtarlıklarında 2 Mayıs itibariyle askıya çıktı. 12 Mayıs’a kadar askıda bulunacak olan seçmen listeleri oy kullanacak vatandaşlar için bir hayli önem taşıyor. İsimlerin listelerden kontrol edilmesi sağlıklı bir seçim açısında gereklilik arz ediyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de seçmen listeleri askıya çıktı. 2 Mayıs ile 12 Mayıs tarihleri arasında mahalle muhtarlıklarında askıda bulunacak olan seçmen listeleri oy kullanacak vatandaşlar için bir hayli önem taşıyor. 24 Haziran’da oy kullanmak isteyen vatandaşların her birinin bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarından isimlerini listelerden kontrol etmeleri gerekiyor. Bir aksilik durumunda Yüksek Seçim Kuruluna dilekçe ile başvuru işlemi yapılabiliyor.

“LİSTEDE İSİM YOKSA YSK’YA DİLEKÇEYLE BAŞVURULACAK”

Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Leyla Gürel seçmen listeleri ile ilgili, “Ayın 2’sinde listeleri muhtarlıklarımızda hazırladık. Ayın 12’sine kadar bu listeler muhtarlığımızda bulunacak. 13’ünde listeler imzalı bir şekilde teslim edilecek. İsimler vatandaşlarca takip edilmeli ve gerekli kontrolü yapılmalıdır. Bazı durumlarda isimler bulunamıyor, bizler kolaylaştırmak için har harf belirtiyoruz. İsim listede bulunamazsa Valilik ve Yüksek Seçim Kurulu’na dilekçe ile başvuruda bulunulabilir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech