Erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018 olarak belirlenmesinin ardından siyasilerden ilk açıklamalar gelmeye başladı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de yaptığı açıklamada seçime hazır olduklarını vurguladı.
Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, yaptığı açıklamada “Seçim, demokrasinin en kutsal aracıdır. Çünkü; siyasiler, bütün icraatlarını, seçimde halktan aldıkları yetkiyle yaparlar. Yeni bir sisteme geçiyoruz. Bu geçiş sürecinde bir an önce millete gidip, milletten güven tazelememiz kadar makul ve mantıklı bir iş olamaz.
Biz Ak Parti olarak; bugüne kadar geldiğimiz her yere yalnız ve ancak milletin desteği ile geldik. Teşkilatlarımız, her gün, seçim yarın olacakmış gibi çalışırlar.
Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz. Onun için bu seçime de tüm teşkilatlarımızla hazırız.
Yüce milletimizin, en doğru kararı vereceğine dair inancımız tamdır. Ve yine eminiz ki; Ak Parti, alnının akıyla yine sandıktan çıkacaktır.
Bu vesileyle; yeni demokrasi şöleninin milletimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Haber Merkezi