Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü kentte törenle kutlandı. Dün Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen tören saat 10.00’da yapıldı. Törene çok sayıda polis memuru ve İl Emniyet Müdürü Celal Sel Katıldı.
Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş yıl dönümü kentte dün sabah saatlerinde törenle kutlandı. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen tören dün Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da gerçekleşti. Törende çok sayıda polis memuru Meydan’da hazır bulundu. İl Emniyet Müdürü Celal Sel sabah saatlerinde önce Vali Orhan Tavlı’ya bir ziyarette bulundu. Bu ziyaret sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nda ki törene katıldı.
Törende önce Emniyet Müdürü Celal Sel Atatürk büstü önüne İl Emniyet Müdürlüğü adına çelenk sundu. Sonrasında Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Çanakkale Şubesi çelenk sundu.
Çelenk sunumunun ardından İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından tören sona erdi.
Tunahan Ünsal