Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sosyal Konut Projesine Yerinde İnceleme

Sosyal Konutlar Mevkii Kentsel

Sosyal Konutlar Mevkii Kentsel Yenileme Projesi çalışmalarının daha sağlıklı yürütülebilmesi için Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan Riskli Alan teklif dosyasını değerlendirmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri bölgede bir inceleme gerçekleştirdi.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre; Belediyenin katılımcı bir anlayış ile yürüttüğü ve tüm aşamalarında hak sahiplerini tek tek bilgilendirip görüş alışverişinde bulunarak ilerlediği Sosyal Konutlar Mevkii Kentsel Yenileme Projesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, yaşam kalitesini yükseltecek, şehir hareketliliğini arttıracak, ekonomik ve kültürel kalkınmayı sağlayacak şehircilik düzenlemelerinin uygulanarak söz konusu bölgenin ve dolaylı yönleri ile Çanakkale ilimizin kültürel, sosyal yeşil alan ihtiyaçlarının giderilmesi, sorunların çözümü ve projelerin hızlı bir şekilde hayata geçirilebilmesi için daha esnek ve dinamik bir çalışma olan 6306 sayılı kanun gereğince “Riskli Alan” teklif dosyasının değerlendirilmesi için Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kanalı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına göndermişti.

Bu doğrultuda proje alanının mevcut durum değerlendirmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü M. Kemal Albayrak ve Müdürlük çalışanları bölgede teknik inceleme gerçekleştirdi. Hazırlanan riskli alan teklif dosyası çerçevesinde Bakanlık ve Müdürlük yetkilileri yerinde inceleme ve değerlendirmelerde bulundu.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech