Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

25 Girişimciye İŞKUR’dan Kurs

Çanakkale Çalışma ve İş

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Çan Esnaf ve Sanatlar Odası ve KOSGEB işbirliği ile 25 girişimci adayın katılımıyla yılın ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini gerçekleştirdi.

İŞKUR İl Müdürlüğü haberine göre; Eğitimi tamamlayan kursiyerlere Çan Esnaf ve Sanatlar Odası Toplantı salonunda düzenlenen törenle belgeleri verildi. Törene Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Oda Başkanı Emin Görgün, Girişimcilik Kursu Eğitmeni Sadık Vural, kursiyerler, konuklar ve basın mensupları katıldı.

İl Müdürü Ali Çalışkan, belge töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Aldığınız eğitimle; işinizi nasıl daha sağlam temellere oturtacağınızı, hangi teşviklerden yararlanacağınızı, iş gücü piyasasının artıları eksikleri, beklentileri gibi birçok konuda bilgiler alarak kursu tamamladınız. İşyerini yeni açacak olan girişimciler, istihdam sağlamaları halinde; eleman desteği, SGK prim ve vergi desteklerinden de faydalanabileceklerdir. İstihdam destek ve teşvikleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru işlemleri için Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne bekliyoruz. Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü olarak 2018 yılı içinde Uygulamalı Girişimcilik kurslarını düzenlemeye devam edeceğiz. Almış olduğunuz girişimcilik belgeleri ile gerçekleştireceğiniz iş fikirlerinin bölgemize, sizlere hayırlı olmasını dilerim.’’ dedi.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech