Biga Belediyesi tarafından dün sabah saatlerinde, sokak hayvanlarının toplatıldığı iddia edildi. Olayın çekilen fotoğraflarında Belediye’ye ait olduğu iddia edilen bir araç, Biga Çarşısı’nda görüldü.
Biga’da dün sabah saatlerinde Çarşı’da belediyeye ait küçük bir araç görüldü. Sokak hayvanları konusunda oldukça titiz olan Çanakkale halkı aracı görünce paniğe kapıldı. Hayvan severler tarafından Biga Belediyesi’ne ait araçla sokak hayvanlarının toplatıldığı iddia edildi. Sokak hayvanlarını düzenli ve sistematik bir biçimde Çanakkale’de zehirlendiğini düşünen hayvan severler, Biga’da da olaya sessiz kalmadılar. Bir vatandaş, çektiği fotoğrafları paylaştı. Hayvan severler sokak hayvanları konusunda daha dikkatli olunmasını gerektiğini belirtti.
Tunahan Ünsal