Hüseyin Özcan Çocuk Evi’nde kalan çocuklar, kültür gezileri kapsamında İstanbul’u gezerek tarihi ve turistik yerlerini inceleme fırsatı buldu.
Çanakkale Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Hüseyin Özcan Çocuk Evinde kalan çocuklar, kültür gezileri kapsamında Çocuk Yuvası Müdür Yardımcısı Gürhan Akdemir ve Gönüllü Engin Muhammed Yılmaz nezaretinde İstanbul gezisine katıldı.
Toplam 20 çocuğun katıldığı gezide, Yerebatan sarayı, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Eyüp Sultan Camii, Sultanahmet Camii ve Akvaryum gezildi. Müdür yardımcısı Gürhan Akdemir ve Gönüllü Engin Yılmaz, ilimizdeki hayır severlerin ve il müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleşen bu gezilerin yuvada kalan çocukların tarih bilincini arttırma ve kültürel gelişimlerine destek olma amaçlı yapıldığını söyleyerek bu tarz organizasyonların tüm Çanakkale’nin desteğiyle arttırmayı planladıklarını ifade etti. Gezi esnasında, yuvada kalan çocukların mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.
Aslı Yıldız