Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Bir asırlık gurur’ sahnelendi

18 Mart Şehitleri Anma

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Turgut Reis Ortaokulu, bir anlamlı etkinliğe imza attı.

Zafer Haftası için Turgut Reis Ortaokulu öğrenci ve Öğretmenleri tarafından hazırlanan, “Çanakkale Zaferi” adlı tiyatro büyük beğeni topladı. Zafer Haftasının en anlamlı etkinliklerden birini gerçekleştiren Turgut Reis Ortaokulu öğrencilerinin sahne aldığı gösteri ÇOMÜ Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonunda izleyiciler ile buluştu.

Abdülkadir Katra’nın yönetmenliğini yaptığı tiyatro, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Fırat, Turgut Reis Ortaokulu Müdürü Şule Yıldızoğlu ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Çanakkale halkının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Turgut Reis Ortaokulu öğrencilerinin olağanüstü başarı ve performans ile sahnelediği ‘Çanakkale Zaferi’ tiyatrosunu izleyenler zaman zaman duygu dolu anlar yaşarken, gösteri sonrası başarılı ekibi ayakta alkışladı.

Vali adına etkinliğe katılan Vali Yardımcısı Ali Candan oyun sonunda tüm ekibi tek tek tebrik ederek yönetmen Abdülkadir Katra’ya plaket ve çiçek, oyunda rol alan öğrencileri temsilen bir öğrenciye çiçek takdim ederken ardından çekilen toplu fotoğraf ile bu anlamlı etkinlik taçlandırıldı.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech