Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarımda yeni teknolojiler konuşuldu

Çanakkale Ziraat Odası ve

Çanakkale Ziraat Odası ve İl, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü ‘eğitim ve çiftçi aileler yarışıyor’ programı önceki akşam Gökçalı Köyü’nde düzenlendi.

Ziraat Odası’nın haberine göre; “Eğitim ve Çiftçi Aileler Yarışıyor” programın konusu; zeytin zararlıları ile mücadele, zeytin ağaçlarında doğru budama yöntemleri, Tarsim sigortalarının önemi, kuzu, oğlak ve buzağı ölümlerinin önlenmesi konulu başlıklar hakkında önce üreticilere kapsamlı bilgiler verildi. Ardından da verilen eğitimde anlatılan konulardan çıkarılan sorulardan yarışma programı gerçekleştirildi.

Programda konuşan Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, “Çiftçi Aileleri Tarımsal Eğitimi ve Bilgi Yarışması projesini elimizden geldiği kadar, ulaşabildiğimiz kadar, altyapısı olan köylerimizde bu eğitimi verip yarışmalarımızı yapacağız. Tarım her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Yeni teknolojiler tarımın içerisine giriyor. Bu değişmelerden ve gelişmelerden siz değerli üreticilerimizin haberdar olabilmesi için bakanlığımız ve biz elimizden gelenin en iyisini yapabilmek için çalışmaktayız. Burada önemli olan sizlerin de bu gelişmeleri benimseyip uygulamaya geçebilmeniz. Bizleri bu akşam Gökçalı Köyü’nde misafir eden başta muhtarımız olmak üzere tüm üreticilerimize teşekkür ederim.’’ dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech