Çanakkale’nin eğitimde tarihi yatırım

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018 yılı içerisinde Çanakkale için planladığı yatırımlar hakkında AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan açıklama yaptı. 2018 yılı içerisinde Çanakkale’ye 23 yeni eğitim kurumunun yapılacağını belirten Turan, “Eğitim alanında tarihin en büyük yatırımına imza atıyoruz” dedi. 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale’miz son dönemde yatırımların merkezi haline geldi. Bakanlıklarımızla şehrimizin hak ettiği yatırımları alması için her zaman görüşüyor fikirler üzerine istişare ediyoruz. İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren geçen 16 yılda eğitim alanında çok önemli reformları hayata geçirildi. Reformların amacı, eğitim-öğretim alanında fiziki altyapıyı güçlendirmek ve içeriği zenginleştirerek kaliteyi yükseltmek.”dedi.

Milletvekili Turan, “Milli Eğitim Bakanlığımız ile 2018 yılı içerisinde Çanakkale’mize yapılması planlanan yeni eğitim kurumları üzerine istişareler yaptık. Bu yıl içerisinde Çanakkale’mize 3 Anaokulu, 10 İlkokul, 10 Ortaokul olmak üzere 23 yeni okul toplamda 336 derslik hizmete sunulacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde yatırımlarımızın takibini yaparak en kısa sürede çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz. Çanakkale ruhu ile nasıl 100 yıl önce tarih yazıldıysa bugün eğitimli, donanımlı gençlerimiz ürettikleriyle yeni tarih yazmalıdır. Hayata geçirilecek projelerle eğitim alanında önemli bir seviyeye geleceğiz”.ifadelerini sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.