Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİK’den sertifikalı eğitim 

Basın İlan Kurumu’nun (BİK)

Basın İlan Kurumu’nun (BİK) Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliğiyle Mardin’de gerçekleştirdiği “Yazılı Basında Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi Eğitimi”, BİK Genel Müdürü Yakup Karaca’nın da katıldığı sertifika töreni ile tamamlandı.

Basın İlan Kurumu’ndan edinilen bilgiye göre, (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca, “Yazılı Basında Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi Eğitimine katılanlara sertifikalarını verdi.

26 basın mensubunun katıldığı eğitimlerin ardından DİKA toplantı salonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan BİK Genel Müdürü Karaca, yerel gazetelerin özellikle dijital medyada güçlenmesine ilişkin çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti. Yerel basında dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Karaca, “Gazetecilik sadece ülkemizde değil, bütün dünyada artık kağıt üzerinde değil, dijital medya diye adlandırdığımız vasatta gerçekleştirilmeye başlandı. Bu dijital yayıncılık döneminde, bu yayıncılığa yatkın, donanımlı, kaliteli ve nitelikli elemanların gazetelerimizin kadrolarında yer alması gerekiyor” dedi.

Dijitale dönüşümün koşullarının sağlıklı bir şekilde hazırlanması ve sürecin başarıyla tamamlanması gerektiğini dile getiren Karaca, “Bu dönüşüm istesek de istemesek de gerçekleşecek. Basın İlan Kurumu olarak bu konuda sektörümüzün rahat bir geçiş sağlaması için katalizör rol oynamaya çalışıyoruz. Bu bizim görevlerimizin başında geliyor. Bunu yapmadığımız zaman gazetelerimiz, yazılı basınımız bilhassa yerel basınımız açısından kendi kaderlerine terk edilmesi gibi bir durum söz konusu olacak ki bunu asla benimsememiz ve seyirci kalmamız düşünülemez” değerlendirmesinde bulundu.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Artuklu Kaymakamı Şakir Önen Öztürk ve BİK Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi’nin birer konuşma yaptığı töreninin sonunda eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech