ÇOMÜ İlahiyat Fakültesinde görevli bir akademisyenin; “1924 yılında camiler kapatılıyor, Çanakkale’de ve Bursa’da genelev olarak kullanılan camiler var.” açıklamaları her kesimden tepki görmeye devam ediyor.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Abdulllah Akın’a tepkiler çığ gibi büyüdü. Bugün, Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim İş Çanakkale Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği seslerini kentlilere duyuracak. Eğitim İş Çanakkale Şubesi bugün saat 12.30’da, Cumhuriyet Meydanında, 3 Mart Devrim Yasaları yıl dönümü ve Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın’a tepki kapsamında basın açıklaması yapacak. Saat 16.00’da ise Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kitlesel eylemi ve basın açıklaması olacak.
Dilek Akşen