Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köy Çocuklarının Kalbine Seyahat

Çanakkale Güç Birliği Platformu

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu, hafta sonunu yoğun yağmura rağmen köylerde geçirdi. Komisyon üyeleri Mareşal Fevzi Çakmak, Damyeri, Kemel ve Işıklar köylerini ziyaret ederek buradaki 50 çocuğa Türk ve Dünya Klasikleri, oyuncaklar ve çeşitli armağanlar takdim etti.

Havanın soğukluğu ve yağmura rağmen köy köy gezen platform üyeleri, “Ķöy Çocuklarının Kalbine Seyahat-II” adlı ziyaretler çerçevesinde 50 çocuğun kalbini ısıttı. Çocuklara; Türk ve Dünya Klasikleri, Oyuncaklar, Boya Takımları, Toplar, Atkılar, Bereler, Eldivenler, Diş Macunları ve Fırçalar armağan edildi.

Platform başkanı Gökhan Bayram, geçen birkaç ay içinde yüzlerce çocuğa, yüzlerce yaşlıya hizmet ettiklerini, takdim edilen kitapları eğitimlerde topladıklarını, bere ve eldivenlerin Çanakkale’nin Güçlü Kadınları tarafından dokunduğunu, diğer armağanların ise üyelerce sunulduğunu belirtti. Çanakkale Güç Birliği’nin iyi kalpli Çanakkalelilerden oluştuğuna dikkat çeken Bayram, “burada üst düzey yönetici de, emekli de, ev hanımı da, akademisyen de, işadamı da toplum için karşılıksız çalışıyor” dedi.

Platformun Çocuk Komisyon Başkanı Dilek Dadaş ise platform mensuplarına, araç tahsisinde bulunan Ali Sevim Karakaş’a, giysilerde destek veren Güçlü Kadınlar Grubuna ve komisyon üyelerine teşekkür etti. Dadaş, “Köylerdeki çocuklarımızı okumaya teşvik etmek istiyoruz. Onların mutluluğunu görmekten büyük bir içi huzur yaşıyoruz. Çalışmalarımızı katlayarak sürdürüyoruz. Tüm Komisyon üyelerimiz çocukları seven değerli kişilerden oluşuyor” dedi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech