Geçtiğimiz haftalarda sıcak giden haftalar balık sezonunu olumsuz etkilemişti. Bu hafta balık tezgahlarında çeşit boldu, fiyatlar da ona göre yüksek oldu.
Bu hafta balık tezgâhlarında gümüşten kırlangıca kadar çeşit çeşit balık vardı. Halkın balığı olarak bilinen sardalye ve hamsi de tezgâhlardaki yerini aldı.
Mezgit ve tekir 25 TL, kupa 15 TL, çinekop 30 TL, somon 25 TL’den satılınca, evlere giden 15 TL’lik hamsi ile 7 TL’lik sardalye oldu.
Dilek Akşen