Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TYF Kış Kupası’nda İÇDAŞ Spor 5 kupa kaldırdı

Fethiye’de düzenlenen Türkiye Yelken

Fethiye’de düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Kış Kupası yarışlarında İÇDAŞ Spor Kulübü yelkencileri 5 kupa kazandı.

İÇDAŞ Spor Kulübü sporcuları 2 Türkiye birinciliği, 2 Türkiye ikinciliği ve 1 Türkiye üçüncülüğü kürsüsüne çıktı. Rüzgar sporlarında Türkiye’nin en kıymetli kulüplerinin katıldığı yarışların ödül töreni Fethiye Çalış Plajı’nda düzenlendi.

Yarışlar Fethiye Belediyespor Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. TYF Kış Kupası’nda 420 ve Rüzgar Sörfü sınıflarında, Fethiye Belediyespor Yelken Şubesi ev sahipliğinde 29 Ocak 2018 – 3 Şubat 2018 tarihleri aralığında gerçekleşen TYF Kış Kupası’nda heyecan sona erdi.

Kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışlara Gökova Yelken Kulübü, Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Fenerbahçe Doğuş Yelken, İstanbul Yelken Kulübü, Era Bodrum Yelken Kulübü, A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi, Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü, Beylikdüzü Rüzgar Sörfü Spor Kulübü, Türk Balıkadamlar Kulübü, Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü, İçdaş Spor Kulübü sporcuları katıldı.

İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Miray Şakı “Techno 293 U17 Genel kategorisi Türkiye birincisi”, Ayşe Zeynep Türkoğlu “Techno 293 U17 Kız kategorisinde birincisi”,  “Techno 293 U17 Genel kategorisi Türkiye İkincisi”, Nehir Helvacıoğlu, “Techno 293 U17 Kız kategorisinde Türkiye  İkincisi”, Sezer Tuğçe Akyıldız “Techno 293 U15 Kız kategorisi Türkiye Üçüncüsü” oldu.

Fethiye Çalış Plajı’nda düzenlenen ödül törenine Türkiye Yelken Federasyonu Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, TYF Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Tarakçı, Özfer Uralp, Osman Gökmen, diğer protokol ile beraber antrenörler, sporcular ve veliler katıldı.

TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner konuşmasında güzel bir iki haftayı geride bıraktıklarını söylerken “Fethiye’de iki hafta boyunca yaklaşık 700 sporcu mücadeleleriyle göz doldurdu. TYF Kış Kupası’na çok başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Fethiye Belediyesi, Fethiye Belediyespor ve sponsorlarımıza teşekkür ediyor, kupada yarışan ve dereceye giren sporcularımızı, antrenörlerimizi, kulüplerimizi ile hakemlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

TYF Kış Kupası’nda 420 ve RS:X sınıflarında dereceye giren sporcularımız:

Techno 293 U17 Genel
1. Miray Şakı (İçdaş Spor Kulübü)
2. Ayşe Zeynep Türkoğlu (İçdaş Spor Kulübü)
3. Toprak Nardalı (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi)
Techno 293 U17 Kız
1. Ayşe Zeynep Türkoğlu (İçdaş Spor Kulübü)
2. Nehir Helvacıoğlu (İçdaş Spor Kulübü)
3. Eylül Eren (Türk Balıkadamlar Kulübü)
Techno 293 U15 Kız
1. Louisa Alexandra Schmıdt (Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü)
2. Sezer Tuğçe Akyıldız (İçdaş Spor Kulübü)
3. Bahar Savcu (Göztepe Spor Kulübü)

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech