Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl İstihdam Kurulu’ndan ilk toplantı

İl İstihdam ve Mesleki

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2018 Yılının İlk Toplantısını Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirdi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, bu yılın ilk toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirdi.

Vali Yardımcısı Cezmi Batuk başkanlığında yapılan toplantı açılışında İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan tarafından 2017/04 No’lu toplantı kararlarının değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıya katılan Türkiye İş Kurumu İşsizlik Sigortası Daire Başkanı Şaban Karakuş, Türkiye genelinde İl İstihdam Kurulu toplantılarına katılarak işverenler ve temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunmayı, mevzuatta karşılaşılan sorunları yerinde dinlemeyi amaçladıklarını belirtti.

ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal da Güney Marmara ve Trakya’nın ilk UR-GE Projesi olan “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” Projesi hakkında Kurul’a bilgi verdi. Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülen Projede, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın da firmaların ihtiyaç analizi ve eğitimlerinin tüm finansmanını karşıladığını, hedefimizin ihracat yapmakta olan firmalarımızın pazar paylarını arttırmak, alternatif pazar araştırma metodolojisini göstermek, ihracat yapmayı hedefleyen firmalarımıza da yol haritası belirlemek olduğunu, kümelenme mantığının bu Proje ile birlikte işlemeye başladığını, hiç ihracat yapmamış firmalarımızın da cesaretlenerek kendilerini hazırlamaya başladıklarını ifade etti. İkinci UR-GE Projemizin de ağaç ve orman ürünleri sektöründe yakın zamanda müracaatının yapılacağını söyledi.

Kurul toplantısı, 2017 yılı Faaliyet Raporunun görüşülüp onaylanması, İŞKUR yetkilileri tarafından 2017 İşgücü Piyasası Araştırma Raporunun sunumu, 2018 Eğitim Planının görüşülüp onaylanması, Denetim Raporlarının sunumu ve İş Mesleki Eğitim Politikaları Oturumunun gerçekleştirilmesi ile sona erdi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech