Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Çanakkale kamuoyu şaşkınlık içinde”

AK Parti Çanakkale İl

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Çanakkale Tabip Odası tarafından dün gerçekleştirilen CHP Kurmaylarının da katıldığı basın açıklamasına tepki gösterdi. Başkan Karadağ; “Çanakkale CHP Kurmayları’nın destek vermelerini garipsiyorum. Sanıyorum Çanakkale CHP Kurmayları, CHP Genel Merkezinin ülkemizin milli konusu olan Zeytin Dalı Harekatı konusunda takındığı tavırdan bihaberdirler.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Tabipler Odası tarafından Afrin Harekatı’na yönelik “Savaşa Hayır Barışa Hemen Şimdi” isimli basın açıklamasına destek veren CHP’li kurmaylara tepki gösterdi. İl Başkanı Karadağ, CHP ekseninin hızla kaydığını belirtirken açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kahraman ordumuz 20 Ocak tarihi itibari ile sınırlarımızda kurulmak istenen terör koridoruna karşı Suriye’nin kuzeyine Zeytin Dalı adlı bir harekat başlatmıştır. Harekatın adından da anlaşılacağı üzere amacı barıştır; orada huzur ve barışı tesis etmektir, ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli vatandaşların ülkelerine güvenli bir şekilde dönmesini sağlamaktır. Bu harekat yaklaşık 13 günü aşkın süredir başarılı bir şekilde devam etmektedir. Kahraman ordumuz bölgede operasyonu başarılı bir şekilde devam ettirip bölgeyi  teröristlerden temizlerken çıkıyor Tabipler Birliği denen sivil toplum kuruluşu savaşa hayır barış hemen şimdi temalı bir açıklama yapıyor. Ülkece bir ve beraber olduğumuz bu milli konuda zamanlamasının çok manidar olduğunu düşündüğüm bu açıklamaya zaten birçok ilde tabip odaları tarafından tepki gösterilmiştir. Fakat Maalesef Çanakkale Tabip Odası da Tabipler Birliği’nin bu talihsiz açıklamasını destekler nitelikte bir açıklama yapmış ve Çanakkale kamuoyunu şaşkınlığa uğratmıştır. Savaş iki devlet arasında yapılan bir olgudur. Bu operasyonda amaç savaşmak değil bölgeyi teröristlerden temizlemektir. Ülke olarak parti ayrımı gözetmeksizin birlik olduğumuz Afrin Operasyonu konusunda Tabipler Odasının bu açıklamasına Çanakkale CHP Kurmayları’nın da destek vermelerini garipsiyorum. Sanıyorum Çanakkale CHP Kurmayları CHP Genel Merkezinin ülkemizin milli konusu olan Zeytin Dalı Harekatı konusunda takındığı tavırdan bihaberdirler. Bu ve bunun gibi açıklamalara destek vermek bu açıklamalar yapılırken orada bulunmak tam bir hezeyandır.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech