Gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Çanakkale’de görüş 2 metreye kadar düştü. Büyük kavşaklarda araç sürücüleri zorluklar yaşarken şu ana kadar her hangi bir olumsuzluk meydana gelmedi. Çanakkale görünmezliği buldu.
Kentte sabah uyanan vatandaşlar Çanakkale’nin nerede olduğunu bulmakta zorluk yaşadı. Evlerin camlarından görüş 2 metreye kadar düştü. Gece saatlerinde başlayan sis sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Kentte ulaşımda aksamalar meydana geldi. Önemli kavşaklarda vatandaşlar temkinli bir şekilde araçlarını kullanırken, yayalarda yavaş hareketlerle olası kazaların önüne geçmiş oldular.
Çanakkale’de an itibari ile termometreler 3 dereceyi gösterirken sis yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başladı. Görüş mesafesinin arttığı kentte Çanakkale-Eceabat arabalı vapur seferlerinde her hangi bir aksama meydana gelmedi. Kara yollarında bulunan sürücüler dikkat Çanakkale yoğun sis altında an itibari ile sıcaklık 3 derece.
Tunahan Ünsal