Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇTSO’ya Kanada’dan ziyaret

Kanada Eyalet Meclisi Başkanı

Kanada Eyalet Meclisi Başkanı Perry Trimper ve beraberi̇ndeki̇ heyet, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)’ya ziyarette bulundu.

Türkiye-Kanada diplomatik ilişkilerinin 75.yıl dönümü nedeniyle TBMM’nin konuğu olarak Türkiye’ye gelen Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Perry Trımper, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Turizm, Kültür, Sanayi ve İnovasyon Müdürü Larry Weatherbie, ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Kanada Heyetinin yer aldığı toplantıda ilk olarak İngilizce Çanakkale Tanıtım Filmi izlendi. Tanıtım filmi sonrasında, Türkiye-Kanada ve Çanakkale-Kanada ticareti hakkında ÇTSO Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen sunumun ardından iki ülke arasında Çelik, Zeytin ve Zeytinyağı, Deniz Ürünleri ve Hayvansal Ürünler, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri konusunda gerçekleştirilebilecek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

TBMM ve Dışişleri Bakanlığı girişimi ile Türkiye’ye ilk kez gelen heyet adına, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Perry Trımper, Çanakkale’ye ve ilgili eyalete karşılıklı hatıra anıtı dikmek istediklerini ve bunun için resmi girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

Ziyaretin ardından ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Perry Trimper, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Turizm, Kültür, Sanayi ve İnovasyon Müdürü Larry Weatherbıe ve TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Görevlileri; Buket Nur Özay, Nural Aydın, Derya Baykal Piri Reis Müzesini ziyaret etti.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech