Güneşhan’dan Ümit Kocasakal değerlendirmesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmet Güneşhan, önceki gün CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Prof.Dr.Ümit Kocasakal için değerlendirmelerde bulundu.

Önceki gün geniş bir katılımla adaylığını açıklayan İstanbul Barosu eski Başkanı Prof.Dr.Ümit Kocasakal hakkında sorulan bir soruya da cevap veren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, eleştiri yaparak adaylık açıklamasını doğru bulmadığını belirtti.

Güneşhan, “CHP’nin her üyesi, her noktaya aday olabilir, en doğal hakkıdır. Ümit Beyin aday olması da bir parti üyesi olarak onun en doğal hakkıdır. Bunu değerlendirmesi de kurultay delegeleri tarafından yapılacaktır. Ümit Bey, herkes tarafından tanınan bir partilimizdir. Partiye aday olmak isteyen arkadaşlarımız özellikle kamuoyu önünde bir başka adayı veya mevcut yönetimi eleştirerek değil, kendi yapacaklarını ortaya koyarak aday olması lazım. Özellikle Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanımızı eleştirmesini doğru bulmuyorum. Yakışıksız buluyorum ama bunun takdir ve değerlendirmesini kurultay delegelerimiz yapacaktır.” şeklinde cevap verdi.

Eylem Gözeldere

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com