Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üreticiler ve aracılar toplandı

Ticaret ve Sanayi Odası

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak toptan ve perakende satış yapan firmalar, marketler, zeytinyağı üreticileri ile Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin yer aldığı 10 ve 11 No’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek grubu toplantısında, Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Selçuk Erdoğan, Sayman Üye Mustafa Kansu, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Aydoğan, Emin Bacak, 10 No’lu Meslek Komite Başkanı Tuncay Önol, 11 No’lu Meslek Komite Başkanı Bülent Şancı, Komite Üyesi İbrahim Şahinkaya ile Genel Sekreter Sema Sandal ve sektör temsilcileri hazır bulundu.

Sektör sorunlarının gündeme alındığı toplantıda esnafa kesilen idari para cezaları ve sahte zeytinyağı satışından oluşan haksız rekabet gündeme geldi.

Çanakkale Ticaret ve sanayi Odası tarafından yürütülen, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve paketlenmiş gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların yer aldığı UR-GE projesinin ele alındığı toplantıda, Odanın yeni projesi olan ve onayı beklenen “Agro-Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi” hakkında da üyelere bilgi verildi.

Meslek grubu toplantısının sonunda sektör temsilcilerinin ulusal ve uluslararası gelişmelerin takip edebilmesi amacıyla yurt içi ve yurt dışı fuar katılımı için takvim hazırlanarak üyelere duyurulması konusunda görüş birliğine varıldı.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech