Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Çanakkale 116. Er Eğitim Alayının 2500 askerlerine Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonu ile “Oran ve Doku Nakli” konulu eğitim verildi.
İl Sağlık Müdürlüğü haberine göre; müdürlük koordinasyonu ile Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde görev yapan Organ ve Doku ilk Koordinatörü Uzm. Dr. Azem Ülkü ve Hemşire Yeliz Baykala, Hemşire Emine Karakaya’nın eğitimci olarak görev aldığı “Organ ve Doku Nakli” konulu eğitim Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Çanakkale 116. Er Eğitim Alayının talebi üzerine 4 Ocak ve 5 Ocak tarihlerinde 5 oturum olarak 2500 Askere eğitim verildi.
Gerçekleştirilen eğitimin ardından askerlere, Organ ve Doku Nakli konusundaki göstermiş oldukları duyarlılıkları için sağlık çalışanları adına Sağlık Müdürlüğü tarafından teşekkür edildi.