Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bahçeli’yi Anlamak!

Günümüzde, siyasilerin, yardım yaptıkları

Günümüzde, siyasilerin, yardım yaptıkları kişileri ziyarete, televizyoncuları, medya mensuplarını, alıp gittikleri malumunuzdur. Alayla, valayla yapılan ziyaretler, televizyonlarda, sosyal medyada, hatta afişlerde günlerce deklere edilir. Peki, insanların yardımına yalnızca şov yapan bu yöneticilerimiz mi koşar? Dinimizde, “Bir elin verdiğinden, öteki elin haberinin olmaması” diye bir kural vardır. Müslüman’ız, İslami yaşıyor, yaşatıyoruz diyenler, bu emri unutmuş gözüküyorlar. MHP lideri, Devlet Bahçeli’nin özel yaşantısını kimse bilmez. Zira mazbut bir yaşantısı vardır. Milletvekili maaşını bile, burs olarak verir. Kocaeli Yeni fikir gazetesinden Zeynep yalçın Aksan, Sayın Bahçeli’nin özel hayatından bir kesit anlatmış. Buyurun. Birlikte okuyalım.” MHP Lideri Devlet Bahçeli, belki de son yıllarda en çok eleştirilen isimlerden. Kimisi diyor ki ‘Bahçeli, Saray’ın kuklası oldu’, kimisi diyor ki; ‘Erdoğan’ı Bahçeli yönetiyor.’ Bu tür tartışmalar siyasiler arasında sürüp gidiyor. Ancak Bahçeli’nin farklı bir yönünü bugünkü yazıma taşımak istedim! Bilindiği gibi Bahçeli, aslında çok renkli bir karakter, aynı zamanda kapalı kutu…

Özel yaşamıyla ilgili bilinenler çok az… Bilinenleri ise; klasik araba tutkunu, yüzük koleksiyonu var, Ferdi Tayfur hayranı, türkü dinlemeyi çok seviyor! Hiç evlenmemiş, tüm geçmişini partisine ve davasına adamış! Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölümünün ardından 1997 yılından itibaren MHP’nin genel başkanı, 5 dönemdir de milletvekili… Ancak şu güne kadar milletvekili maaşına elini sürmeyen bir lider. Milletvekili maaşını Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyor, emekli olduğu üniversiteden kalan maaşını da Kız Yetiştirme Yurdu’ndaki öğrencilere…”

 

YARDIMSEVER

“Ancak, geçtiğimiz gün MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır’ın satırlarından çıkan ve okuduğum Bahçeli ile ilgili bir hikâye beni etkiledi. Önce anlatılan hikâyeye inanmadım, uydurulmuş olduğunu düşündüm… Ancak, yaptığım kısa bir araştırmanın ardından olayın doğru olduğunu, hem de ilimizde yaşayan bir gencin başına geldiğini duyunca çok şaşırdım… Başlayalım o hikâyeyi anlatmaya; Kocaeli’de ikamet eden 30’lu yaşlarda bir genç, maddi durumu da iyi değil. Kız kardeşi il dışında üniversite okumaya gidince annesine bakma görevi ona kalıyor. O da annesine gözü gibi bakmak için hamallık yaparak gündelik işlerde çalışıyor. Hem çalışıyor hem de annesine bakıyor… Yatalak da olan annenin bağırsaklarından sorun yaşanınca genç, annesini doktor, doktor gezdirmeye başlıyor. Ancak son çare annesinin GATA’da tedavi görmesine karar veriliyor. Fakat genç ne kadar girişimde bulunsa da bunu bir türlü başaramıyor. Düşünüyor, düşünüyor, sonra bir karar veriyor! Aslen MHP üyesi olmayan ancak sempati duyan genç, yaklaşık bir yıl önce MHP Grup Toplantısı’na gidiyor, sesini Devlet Bahçeli’ye duyurmak istiyor. Grup toplantısında Bahçeli konuşurken de bağırmaya başlıyor; ‘Bize kimse sahip çıkmayacak mı?’ Önce duruma partililer ardından da korumalar müdahale ediyor, onu tam dışarıya atmaya hazırlanılırken duruma Bahçeli el koyuyor… ‘Genci yanıma getirin!’ Genç hemen gidiyor genel başkanın yanına… Anlatıyor durumu kısaca… Bahçeli de diyor ki ‘Bu arkadaşı partiye götürün, beni beklesin’ Ne olacağından habersiz, biraz da korkarak Kocaelili genç gidiyor partiye, başlıyor Bahçeli’yi beklemeye… Bir süre sonra da MHP Lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geliyor. Annesinin durumunu ve yaşadıklarını anlatıyor, annesinin raporlarını genel başkana veriyor. Bahçeli, ‘Tamam evladım, ben ilgileneceğim’ diyor. Kocaelili genç, ‘Gene bir şey olmayacak’ diyerek genel merkezin merdivenlerine geldiğinde ise telefonu çalıyor, kardeşi arıyor; ‘Kapıya ambulans geldi, annemi GATA’ya götürüyorlar, yatış yapılacakmış’ diyor… Genç o merdivenlerde kalıyor ve başlıyor gözlerinden akan yaşlar, durduramıyor kendini… Yukarıya çıkıp genel başkanın elini öpmek istiyor, ona teşekkür etmek istiyor ama sonra vazgeçiyor bundan…

Gözlerindeki yaşı silerek GATA’nın yolunu tutuyor. Annesinin başında refakatçi de kalıyor mecburen. İki gün sonra akşam annesinin başında yine beklerken, genç bir şok daha yaşıyor. Çünkü kapı açılıyor ve Devlet Bahçeli içeriye giriyor. Kocaelili genç, yeniden gözyaşlarına hakim olamıyor. Küçük çocuklar gibi başlıyor Bahçeli’nin karşısında ağlamaya… Bahçeli’ye teşekkür ediyor! Doktorlardan annesiyle ilgili bilgi aldığını, bir sıkıntısı olduğunda ulaşacağı özel kalem müdürünün numarasını bırakıyor! Bir de gencin annesinin yastığının altına yüklü bir miktar para bırakıyor ve çıkıyor! Bu hikâye tamamen gerçek!

Kim ne düşünürse düşünsün ama lider olmak, insan olmak bunu gerektirir!” Makale böyle. Yorum sizlerden. Yeni Yılınız Kutlu olsun. Sağlıcakla kalınız.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech