Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yılbaşı makyajı

Eski bir yılı uğurlamamıza

Eski bir yılı uğurlamamıza saatler kala yeni yıl için hazırlıklarımız son sürat devam ediyor. O muhteşem güne özel ister evde kutlama yapıyor onun ister dışarıda kutlama yapıyor olun en ince detaya kadar düşünüldüğüne eminiz. Nereden mi biliyoruz? Çünkü biz de öyle yapıyoruz.

Konu yeni yıl ve yeni yıla özel makyaj olunca gösterişsiz bir makyaj düşünmek elbette çok yanlış olacaktır. Hatta yeni yıl süslerinden yola çıkarak sade ama parıltılı bir görünüm yeni yıl için en doğru makyaj tercihleri arasında yer almaktadır. Kırmızı ve siyahın ihtişamına en uygun makyaj seçenekleri şimdi tam da burada yazımızın içinde. O halde gelin o muhteşem gecenin göz alıcı kişisi olmanız için gereken makyajı hep birlikte öğrenelim.

İlk Adım Cildinizi Nemlendirin

Elbette her makyajda olduğu gibi yeni yıl makyajınıza da cildinize nemlendirici sürerek başlamalısınız. Böylelikle hem cildinizde pul pul dökünmeye olanak vermemiş olursunuz hem de cildiniz çok daha ışıl ışıl bir hale gelmiş olur.

Özel Geceler İçin Baz Kullanın

Hem makyajınızı sabitlemek hem de kalıcılığını arttırmak için özellikle böyle önemli gecelerde göz ve yüz bazı sürmek oldukça gerekli. Yüz bazını sürdükten sonra bir süre bekleyerek cildinizin emmesini ve sabitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt Makyajınız Kusursuz Görünmeli

Gece makyajı, hele de konu yeni yıl makyajı olduğunda asla sadelik söz konusu olamaz. Fakat yine de aşırı ve kalıp gibi görünen makyaj tercihlerinden de uzak durmanız gerekiyor. Cilt tipimize ve rengine en uygun fondöteni seçerek yüzümüze ve boynumuza ince bir katman halinde sürüyoruz. Ardından hemen bir pudra ile üstünden geçiyoruz. Böylelikle hem fondöteni sabitliyoruz hem de cildimizin parlamasını engellemiş oluyoruz.

Far Sürmeden Asla

Günlük makyaj da birçoğumuz far sürmesek de konu yılbaşı makyajı olduğunda farlar da önem kazanıyor. Astar far olarak kullanacağınız far mutlaka açık renk hatta mümkünse ten renginizle bire bir olmalı sonrasında her renge ve elbiseye uyum gösterecek olan gri bir far tercih edebilirsiniz. Bu farı mümkünse elinizle sürün. Ardından siyah ve mümkünse simli göz farı ile köz kenarlarımızı renklendiriyoruz. Göz pınarlarımızı da beyaz ve hafif parlak bir far ile aydınlatmayı unutmuyoruz. Ardından eyeliner ile gözümüze ve bakışlarımıza şekil verdikten hemen sonra maskaramızı sürüyoruz. Eğer kirpikleriniz kıvrık değilse mutlaka bir kirpik şekillendirici kullanmanızı tavsiye ederiz. Maskaranın bulaştığı yerleri bir kulak çöpü ile temizledikten hemen sonra kaş farımızı sürerek bakışlarımızı ve kaşlarımızı belirginleştirmiş oluyoruz. Son olarak bronz bir allık tercih ederek yılbaşı makyajımızı tamamlıyoruz. İyi bir makyajın sırrının duru bir ten görüntüsü olduğunu asla unutmamalısınız. Yılbaşı makyajı için pırıltılı renklerden ise asla vazgeçmeyin. Yeni yılınız da umarız ki makyajınız gibi pırıl pırıl geçer.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech