Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gelibolu’da yılın son mesaisi

Gelibolu Belediye Meclisinin Aralık

Gelibolu Belediye Meclisinin Aralık ayı olağan toplantısında on yedi gündem maddesi görüşüldü, meclis üyeleri yılın son mesaisinde 2018 yılında uygulanacak mali tarifeleri oy birliğiyle kabul etti.

Gelibolu Belediyesi haber bültenine göre; Meclis, Aralık ayı olağan toplantısı ile 2017 yılının son mesaisini gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın başkanlığında mazeret bildiren iki üye dışında toplanan meclis, gündemindeki maddeleri görüştü.

Açılış, yoklama ve saygı duruşunun ardından söz alan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, belediye meclisinin birlik ve beraberlik içinde Gelibolu’ya hizmet ettiğini vurgulayarak, bu anlayış doğrultusunda bir hizmet yılını daha tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen 2018 mali yılı tarifeleri bir önceki yıla göre minimum artışlarla üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. Tarifeler, kiracılar ve yıllık işgaliyeler olmak üzere üç bölümden oluşan tarifelerin içerisinde yer alan su fiyatının tonu, meskenlerde 25 kuruşluk artış ile 20 tona kadar 3,00 lira olarak belirlendi.

Gelibolu Belediye Meclisinin 2017 yılının son mesaisinde meclis üyeleri, Başkan Özacar’a mülkiyeti belediyeye ait Yazıcızade Mahallesi’nde bulunan iki arsanın satışı için oy çokluğuyla, 59 memuru kapsayan ve yetkili sendika arasında başlayacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için oy birliğiyle yetki verdi.

Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen iki madde ve İçkili Yerler Komisyonu’nda bir maddenin komisyonların raporu doğrultusunda oylandığı toplantıda imarla ilgili gündem maddeleri de İmar Komisyonu’na havale edildi.

Gelibolu Belediye Meclisi, 2018 yılının ilk meclis toplantısının tarihini de 05 Ocak 2018 saat 15:00 olarak belirledi.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech