Halk Bahçesi‘nde bulunan Çam ağaçlarında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından budama çalışması gerçekleştirildi. Çalışma esnasında İnönü Caddesi araç ve yaya trafiğine kapatıldı.
Kış mevsimin yaklaştığı şu günlerde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü kentin farklı noktalarındaki, park, bahçe ve refüjlerdeki ağaçlarda budama çalışmalarına hız kattı. Bu kapsamda dün sabah Halk Bahçesinde başlayan çalışma ile sararan ve kırılmaya yüz tutmuş güçsüz dallar ekipler tarafından budandı. İnönü Caddesine bakan tarafta yapılan budama çalışması nedeniyle caddenin İl Emniyet Müdürlüğü istikameti, güvenlik önlemleri gereği yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Çalışmanın bitmesinin ardından trafiğe kapatılan cadde tekrar araçlara ve yayalara açıldı.
Engin Ören