Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beyazlarla savaşın!

Beyazlarınızı kapatmak için ihtiyacınız

Beyazlarınızı kapatmak için ihtiyacınız olan saç boyasını keşfedin, doğru gölgeyi bulun. Daha fazlası işte burada.

Beyaz saçların genetikle bir alakası var mı? Evet, eğer beyazınız yoksa ailenize teşekkür etmelisiniz. Ancak, saçı gerçekten beyazlatan nedir? Saçtaki pigmentler saç kökündeki belirli hücrelerden oluşur. Kahverengi, siyah, kızıl, sarı saçlı olmanızı ve hatta saçınızdaki her bir gölgeyi bu hücrelerdeki melanin ya da pigmentler belirler. Zamanla hücreler daha az pigment ürettikçe saçınız da beyazlamaya başlar. Peki, tüm bu beyazlar için ne yapılabilir? Hepimizin denediği koparma yöntemi var elbette. Bir, iki, üç ve daha fazlası derken sonunda baş edemezsiniz. Belki de ilk beyazınızı kopardığınızda 25 yaşındaydınız ya da 45; ama unutmayın ki, beyazlara karşı tek silahınız koparmak değil. Bu savaşı kazanmanız için saç boyası çeşitlerimize bir göz atın.

1. TEK TÜK BEYAZLARINIZ İÇİN EN İYİ SAÇ BOYASINI BULUN
Çoğu saç boyası, beyazlarınızı bir dereceye kadar kapatır ya da saçınızın rengine uyum sağlar. Eğer gerçekten tek tük beyazınız varsa, yani çok fazla görünmüyorsa, 8 ila 12 yıkamaya kadar süren yarı kalıcı saç boyalarını kullanın. Eğer daha fazla beyazınız varsa, mesela saçınızın %50’si beyazsa, 28 yıkamaya kadar süren daha uzun süreli yarı kalıcı saç boyaları beyazlarınızı saç renginizle harmanlayacaktır. Ancak, beyazlarınızı tamamen kapatmak istiyorsanız, saçınız uzayana ya da tekrar boyayana kadar süren Kalıcı saç boyasını kullanın.

2. BEYAZLARI KAPAMAK İÇİN DOĞRU GÖLGEYİ SEÇİN
Çok beyazınız varsa, saçınızdaki gölgenin olduğundan daha açık görüneceğini unutmayın. Renk seçerken dikkat edin. Saçınıza sıcaklığı ve yoğunluğu yavaş yavaş geri kazandırarak doğal renginizden bir veya iki ton daha açık bir gölgeyle başlayın. Eğer %25’ten daha fazla beyazınız varsa, “doğal” gölgeler ya da tonlamaya girmeden sadece “orta-kahverengi” ya da “koyu sarı” gölgeler seçin. Ayrıca, kül rengi gölgelerden de uzak durun.

3. GÜZEL VE BİLGİLİ BİR TARZINIZ OLSUN
Saç şekliniz nasıl peki? Yaşınız ilerledikçe, siz de muhtemelen tarz sahibi olmaktan kaçınıp, saçınızı değiştirmiyorsunuzdur. Katlar, perçemler ya da bir tarafı uzun bir tarafı kısa kesimler kırışıklıkları azaltmada harikalar yaratabilir. Ancak, saçı ortadan ayırmak alnınızdaki kırışıklıkları ortaya çıkaracağından, siz siz olun, uzak durun.
İşte şimdi, beyazlara karşı olan savaşınızda zafer elde edebilir, böylece koparmayı sonsuza kadar rafa kaldırabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech