Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ANLATIM DOĞRU DA…

AK Parti Merkez İlçe

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız yönetimi tanıştırmak ve hedefleri anlatmak için kahvaltılı bir toplantı düzenliyor.

Ben de davetliyim ama son dakika gelişmesinden dolayı katılamıyorum.

Yerel gazetelerde, internet sitelerinde yer alan haberi okuyorum sonra Çanakkale’nin siyasi geçmişine bir ‘tık’ la uzanıyorum.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız diyor ki;

“Biz Çanakkale’de Ak Parti olarak 1’inci partiyiz”

Doğru…

1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde..

Yıldız anlatmaya devam ediyor…

“Merkez ilçede, Çanakkale genelinde yakaladığımız başarıyı yakalayamadık. Arzuladığımız oy oranına ulaşabilmiş değiliz. Ancak bu konuda inançlıyız. Çanakkale’deki sorunun ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bununla ilgili de çözüm önerilirimiz var. Çanakkale CHP’li bir kenttir algısını kabul etmiyoruz”

Arzulanan başarıyı yakalayamamak anlatımı doğru. Şöyle ki; 2004-2009-2014 yerel seçimlerin sonucu ve son referandumdaki tablo.

Çanakkale’nin CHP’li bir kent olup olmadığını kabul etseniz de etmeseniz de yerel seçimlerde CHP’nin zaferi var. Tabii ki kent halkı CHP’lidir anlamına gelmiyor. Sosyalistlerden ve merkez sağdan da CHP’nin oy aldığı öne sürülüyor.

İşte asıl konu bu.

Merkez sağ…

Sayın Yıldız, şöyle diyor;

“Çanakkale Adalet Partisi ve Demokrat Parti döneminde 6’da 6, 8’de 8 Milletvekili çıkarmış bir şehirdir. DYP ve ANAP 4’te 4 yapmıştır. Özetle Çanakkale muhafazakar ve merkez sağ bir şehirdir. Önümüzdeki seçimde Ak Parti anlamında da oylara ve sandığa bunu yansıtmayı hedefliyoruz”

Tablo doğru, hedef doğru…

Cevap bekleyen soru şu…

2002 yılından bugüne niçin merkez sağ oyları AK Parti’ye gitmemiş?

Merkez sağ diye adlandırılan seçmen AK Parti’yi merkez sağda görmemiş mi? Ya da CHP’yi merkez sağa daha yakın mı görmüş?

Güncel bir soru ile bitireyim …

İYİ Parti Merkez sağın liderliğine oynar mı?

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech