Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

O İŞ BİTMİŞ

Kepez Belediye Başkanı Dr.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan aylık basın toplantısını 2 ana konu üzerinden gerçekleştireceğini ifade edip konuşmasına başladı…

“Ulaşım sağlık ve ilçe olma”

Zaman zaman eleştirilen yeni devlet hastanesi konusunda net konuşan Başkan Mutan, “Asıl bakılacak nokta sağlık sistemi olmalı. Sağlık bir mal değildir alınıp satılamaz” dedi.

Ulaşım konusunda da “2 CHP’li belediye bir araya gelip sorunu çözemiyor mu?” sorusunun sürekli sorulduğunu belirten Mutan, “Maalesef çözemedik. Sayın Valiye de söyledim. Protokolü organize edin sorunu çözelim dedim. Oradan da tık yok” şeklinde konuştu.

Ana konular; sağlık ulaşım ve ilçe olma.

İlçe olmak istediklerini bir kez daha dile getiren Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, bunun için de sınırlar çizilirken adil nüfus planlamasına dikkat çekti. İlçe olma konusundaki asıl konu ayrıntı da gizliydi.

Peki, ‘ayrıntı’lar nelerdi?

Başkan Mutan anlatıyor…

“Kepez’de oturan bir vatandaş Kepez’deki Devlet Hastanesi’ne önce bölge trafiği gidip oradan başka bir otobüse binerek gidiyor.”

“Hastalar öğrenci değildir onlar hastadır. Hastalığın saati vakti mi olur? Her otobüs hastaneye gitsin”

“15 Kasım’da meclis üyeleriyle birlikte pastaneye yürüyüp fark edilmeyi sağlamayı amaçlıyoruz”

“Ankara’da AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile görüştüm. Sayın Turan’a Çanakkale’nin büyükşehir olup olmayacağını sordum kendisi ‘O iş bitti’ dedi”

“Milletvekilimiz Muharrem Erkek’e de Kepez’in ilçe olmaması konusundaki görüşünü ve beyanatını sordum. Sayın Erkek “Ben yanlış anlaşıldım’ dedi.

Sonuç; O iş bitmiş.

Çanakkale Büyükşehir oluyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech