Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe delege seçimlerindeki karışıklığa CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) el koydu. Dün toplanan MYK toplantısında, CHP Merkez İlçe yönetimlerinin aldığı seçim iptali kararlarının reddedildiği ve ertelenen seçimler ile ilgili olarak da yerinde yapılması kararına varıldığı öğrenildi.
Esenler seçimlerinin CHP Genel Merkezi tarafından onaylandığını ve seçimlerin “seçim mahallinde” yapılması ile ilgili karar önceki gün alınmıştı. Bugün yapılan MYK toplantısında da daha önce iptal edilen İsmetpaşa ve Esenler Mahallesi delege seçimlerinin geçerli sayılması kararı alındı.