Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Liselere 3D Yazıcı  

Çanakkale Belediyesi eğitime destek

Çanakkale Belediyesi eğitime destek projelerine devam ediyor. Bu kapsamda kent genelinde bulunan liselere Belediye tarafından 3D yazıcı teslim edilecek.

Çanakkale Belediyesi haber bültenine göre; belediye öğrencilerin eğitimde teknolojik gelişmeleri takip edebilmeleri amacı ile okullara 3D yazıcı teslimatına başlıyor. Liselere yönelik düzenlenen proje öncesinde 3D yazıcıları tanıtmak amacı ile önceki gün Belediye Meclis Salonunda toplantı düzenlendi. Toplantıda 3D yazıcıların üretici firması ECAY Teknoloji ARGE Şirketi yetkilisi Doç. Dr. Cahit Çağlar Yalçıner, Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi, Vahit Tuna Anadolu Lisesi, Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Fen Lisesi, Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinden gelen yetkililere cihaz hakkında teknik bilgiler verdi.

Yalçıner 3D yazıcı ile ilgili yaptığı teknik bilgilendirmenin ardında soruları cevapladı. Toplantı sonunda 3D yazıcı ile yapılan gemi modelini yakından inceleyen okul yetkilileri, örnek 3D yazıcıyı da yakından görme fırsatı buldu. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından, okullara 3D yazıcılar teslim edilmeye başlarken, teslimatların kısa süre içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech