Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üroloji’de ilk operasyonlara imza atılıyor

Çanakkale devlet Hastanesi Üroloji

Çanakkale devlet Hastanesi Üroloji kliniğinde, mesane kanserinin tedavisi için ilk kez gerçekleştirilen  sistektomi+ileol diversiyon ameliyatı başarıyla uygulandı. Operasyona Başhekim Op.Dr. Yusuf İlker Çömez de eşlik etti.

Çanakkale Devlet Hastanesi haber bültenine göre; Hastanın mesanesinin tamamı alınarak barsaktan yeni bir mesane oluşturuldu. Çanakkale Devlet Hastanesi Üroloji uzmanları Op.Dr. Mahir Seyrek, Op.Dr. Ahmet  Selimoğlu, Op.Dr. Bahri Serkan Aynur tarafından uygulanan ve 5 buçuk saat süren başarılı operasyona Başhekim Op.Dr. Yusuf İlker Çömez de eşlik etti.

Ameliyat sonrası hastanın genel durumunun iyi olduğunu belirten Op.Dr. Mahir Seyrek “Hastanemizde ilk kez gerçekleştirdiğimiz sistektomi+ileol diversiyon ameliyatı ile hastamızın mesanesinin tamamı alınarak bağırsaktan yeni bir mesane oluşturuldu. İleri evre mesane kanseri tanısı konulan hastamızın yeniden sağlığına kavuşması için gerekli müdahaleyi yapmış bulunmaktayız. Şu an genel durumu iyi olan hastamızın en kısa sürede taburcu edilmesi planlanmaktadır” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech