Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÖPRÜNÜN YERİ 

1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün

1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün yeri değiştirilecekmiş…

Böyle diyor sade vatandaş  her ağızdan çıkan bin bir söze inanarak.

Ak Parti  Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise “Köprünün yerinin değiştiği yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Köprü için belli çalışmalar yapılmaya başlandı, belli anlaşmalar var. Bu tarz söylemleri çıkaran kişiler Çanakkale’nin gelişmesinden rahatsızlık duyanlar, buraya yapılan yatırımları kıskananlardır. Şuanda köprü için belli sondaj çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalar kapsamında zeminde rastlanan bazı sorunlardan dolayı 3-5 metre sağa yada sola çekilmesi normal. Fakat köprü alıp başka yere koymamız mümkün değil, böyle bir şey olamaz. Bakın başbakanımız köprünün çalışması hızlı ilerlesin diye genelge yayınladı. Gerekli kurumlara uyarılar yapıldı. Üstlenici firma köprünün açılışının erkene alınabileceğini belirtti. Bizler en kısa sürede çalışmaları tamamlayıp köprüyü hizmete almak istiyoruz. Buranın köprüye ihtiyacı var. Sebzesinin, meyvesinin köprüye ihtiyacı var. Köprü ile beraber Ezine Gıda OSB’nin de çalışmaları devam ediyor. Oranında hizmete alınmasıyla beraber sebzemiz meyvemiz daha da değerlenecek ve geniş pazar alanına kavuşacak. Sadece pazar anlamında değil istihdam alanında da hemşerilerimizin iş taleplerine cevap verecek” diyor.

Resmi açıklamayı bile kale almayan sade vatandaş mı yoksa bu tür dedikoduları ortaya atıp arsa, tarla satışını başka bölgelerde hızlandırmak isteyen rantçılar mı?

Son haber ise rantçıların hevesini kursağında bıraktı…

“Lapseki’nin Şekerkaya Mevkii ile Gelibolu’nun Sütlüce köyü arasına yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün denizde yapılan sondaj çalışmalarının ardından kara çalışmalarına geçildi. Bu kapsamda Gelibolu’nun Sütlüce köyünde köprü ayağının dikileceği alanda kuru havuz çalışmaları başladı”

Daha ne olsun?

İhalesi yapıldı. Temeli atıldı, kuru havuz çalışması başladı hatta ve hatta köprü ayağına yakın taksi durağı bile oluşturuldu…

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech