Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çan Yolu Güzelleşiyor

Çan Belediyesi, Çan Çevre

Çan Belediyesi, Çan Çevre Yolu Güzelleştirme Projesini peyzaj çalışmalarıyla tamamlıyor. Çan çevre yolunun mezarlık çıkışından Büyük Tepeköy çıkışına kadar olan 6 kilometrelik alanda peyzaj çalışmalarına hızla devam ediyor. 

Çan Belediyesi haber bültenine göre; Başkan Abdurrahman Kuzu’nun seçim vaatleri arasında da yer alan Çan Çevre Yolu Güzelleştirme Projesi; yol genişleme, sıcak asfalt uygulaması ve yeni aydınlatma sistemlerinin Kurulumunun Ardından Son Etap Olan Peyzaj Çalışmalarıyla Sona Yaklaştı.

Çan çevre yolunun, şehir mezarlığının bulunduğu girişinden Büyük Tepeköy mevkiindeki girişine kadar olan 6 kilometrelik alanda gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarında; modern toprak altı sulama sistemi, yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmalarıyla birlikte yol kavşaklarında Çanı temsil edecek anıtsal objeler yer alacak.

“ŞEHİRLER GİRİŞLERİ İLE ANILIRLAR”

Çan çevre yolu peyzaj çalışmalarını inceleyen Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu yaptığı açıklamada; “Söz verdiğimiz Çan Çevre Yolu Güzelleştirme Projemizin son etabına geldik. Bizler inanıyoruz ki şehirler girişleriyle hatırlanır, anılırlar. Bu sebeple bizden önceki dönemlerde atıl ve bakımsız bir vaziyette olan çevre yolumuzu, bölgede adeta marka bir şehir haline gelen Çanımıza yakışır bir hale getirmek bizim için çok önemliydi. Önce tali yoldan farksız durumda bulunan çevre yolumuzu Ulaştırma Bakanlığımız ile birlikte genişletme çalışmalarını tamamladık. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen yeni ışıklandırma sistemleri ve trafik ışıklarıyla birlikte daha güvenli bir çevre yoluna sahip olduk. Artık sıra peyzaj düzenlemeleriyle Çan’ımızın giriş ve çıkışlarını çok daha estetik hale getirmeye geldi.” şeklinde konuştu.

“BİZİM İÇİN YAŞADIĞIMIZ ŞEHİR, YAŞADIĞIMIZ EV KADAR ÖNEMLİ.”

Marka bir şehir haline gelen Çan’ın estetik güzelliklerle donatılmasının gerekliliğini vurgulayan Başkan Kuzu;” Bizim için yaşadığımız şehir, yaşadığımız ev kadar önemli. Nasıl ki odalarımızın, balkonlarımızın, bahçelerimizin estetik olması göze hoş gelmesi önemliyse içinde bir hayat sürdürdüğümüz şehrin estetiği de bir o kadar önemlidir. Hele ki bölgede marka haline gelmiş, şehir dışından sayısız vatandaşın ziyaret ettiği hatta termal turizm için yurtdışından birçok insanın geldiği Çan gibi şehir için estetik güzellik o şehrin olmazsa olmazıdır. Bizlerde Çan’ımızın misafirlerini rengârenk ferah şehir girişlerimizle karşılayacağız. Bunun için 6 kilometre uzunluğunda 30 bin metrekarelik peyzaj alanlarımızı, yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmaları ve Çan’ımızı ifade eden anıtsal sembollerde süsleyerek adeta ilçemizin siluetini değiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech